Urządzamy taras w stylu rustykalnym – praktyczne wskazówki

Urządzamy taras w stylu rustykalnym – praktyczne wskazówki

Osoby, które chcą w swoim domu stworzyć naturalne i przytulne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu i wspólnego spożywania posiłków, mogą zdecydować się na urządzenie tarasu w stylu rustykalnym. Ten styl pełnymi garściami czerpie z natury, bazując na naturalnych materiałach i prostocie. Jak urządzić taras w stylu rustykalnym? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Wykorzystaj drewniane donice ogrodowe

Drewno stanowi nieodłączny element stylu rustykalnego, dlatego planując aranżację tarasu w tym klimacie, sięgnij po donice ogrodowe z drewna. Możesz wybrać modele wykonane z naturalnego drewna bądź też takie wyprodukowane z drewna z odzysku – te wyróżniają się jeszcze bardziej rustykalnym charakterem. Umieszczając donice na tarasie, możesz stworzyć wyjątkowe miejsce do uprawy ziół, niewielkich drzewek i kwiatów. W donicach ogrodowych z drewna doskonale będą czuć się rośliny ozdobne, takie jak wrzosy, pelargonie czy lawenda. Gatunki te świetnie wpisują się w założenia stylu rustykalnego.

Witraż jako wyjątkowa dekoracja tarasu

Chcesz, aby Twój taras w stylu rustykalnym wyglądał jeszcze lepiej? Możesz umieścić na nim witraż w roli niepowtarzalnej i unikalnej dekoracji. Witraże to dekoracje nie tylko piękne, ale także symboliczne i wyjątkowe. Jeśli chcesz, aby i na Twoim tarasie zawitał wyjątkowy, personalizowany witraż, osobą do której powinieneś się zwrócić, jest szklarz. Legnica, Wrocław i inne większe ośrodki miejskie to miejsca, w których na pewno znajdziesz fachowców zajmujących się wykonywaniem witraży. Witraż możesz umieścić na ścianie budynku bądź też wykorzystać go w roli wiszącego elementu dekoracyjnego. Ozdoba ta pięknie załamuje promienie słoneczne i tworzy na powierzchni tarasu kolorowe efekty świetlne.

Zadbaj o klimatyczne drzwi tarasowe

Tarasowe drzwi do mieszkania łączą przestrzeń tarasu z resztą nieruchomości. Jeśli chcesz nadać im rustykalnego charakteru, postaw na sprawdzone rozwiązania. Przede wszystkim, wybierz drzwi dwuskrzydłowe, które zapewnią Ci swobodny dostęp do tarasu, a przy okazji świetnie wpiszą się w rustykalny klimat. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z naturalnego drewna lub materiału, które je imituje. Wykorzystaj ozdobne okucia zamków i efektowne klamki, aby Twoje drzwi prezentowały się jeszcze lepiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zawiesił w drzwiach lekkie firanki lub zasłony, które świetnie pasują do rustykalnego klimatu. Rustykalny taras na pewno podbije serca Twoje i domowników sielskim klimatem i niepowtarzalną atmosferą.