Niepowtarzalna aranżacja mieszkania? Zobacz, jak urządzić przytulne gniazdko w bloku

Niepowtarzalna aranżacja mieszkania? Zobacz, jak urządzić przytulne gniazdko w bloku

Chcąc stworzyć przytulne miejsce do życia, musisz trzymać się kilku zasad. Bez względu na to, czy aranżujesz domową przestrzeń w bloku, czy wielkiej willi na przedmieściach. Jednak chcąc stworzyć bezpieczną ostoję dla całej rodziny w mieszkaniu w bloku, musisz starannie dobrać wszelkie elementy, które mają się tam znaleźć.

Rośliny i dodatki na małym metrażu – czy znajdziesz dla nich miejsce?

Nic tak nie wpływa na przytulność całej aranżacji, jak dobrze dopasowane rośliny, osobiste pamiątki, a także dobrze dobrane dodatki do domu. Jak się z tym uporać i znaleźć dla nich miejsce w przestrzeni mieszkania? Przede wszystkim postaw na uniwersalne rozwiązania. Zdjęcia oraz ozdobne plakaty powieś na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce na komodach i półkach. Jeśli uwielbiasz rośliny, wybierz te, które zajmują niewiele miejsca. Jeśli jednak posiadasz balkon ,możesz wybrać rozwiązanie, takie jak donice ogrodowe z drewna, które z powodzeniem wypełnią tę przestrzeń.

Jak wydzielić poszczególne strefy w mieszkaniu?

Czasem mieszkanie pełni wiele funkcji. W tych, które posiadają niewiele pokoi, musimy czasem zaaranżować przestrzeń dla dziecka, rodziców, a także wydzielić domowe biuro. Jak sobie z tym poradzić? Świetnie sprawdzą się m.in. ścianki działowe ze szkła. Aby były trwałe, warto by wykonał je sprawdzony szklarz. Legnica jest jedną z miejscowości, gdzie znajdziesz zaufanego i doświadczonego fachowca. Innym pomysłem jest rozdzielenie tych przestrzeni za pomocą kotary, czy półki z książkami. Takie rozwiązanie sprawia, że w kilka chwil zyskasz kolejną przestrzeń, gdzie w bezpiecznych warunkach możesz oddać się pracy lub po prostu odpocząć. Pamiętaj, aby wydzielona dodatkowa przestrzeń posiadała również dostęp do światła naturalnego.

O czym jeszcze pamiętać projektując swoje mieszkanie?

Istotnym elementem, o którym nie możesz zapomnieć, jest oświetlenie. Tam, gdzie pracujesz, gotujesz, lub dużo czytasz, musisz mieć koniecznie dostęp do światła, które doskonale doświetli wybraną przestrzeń. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności będzie przyjemne. W małych mieszkaniach zadbaj także o spójność i jednolitość. Drzwi do mieszkania, które widzisz już na wejściu, powinny się wyróżniać. Jeśli jednak Twoje mieszkanie nie ma zbyt wielkiego metrażu drzwi, które prowadzą m.in. do łazienki, czy sypialni mogą być przesuwne. Dzięki temu otwierając je, nie będziesz wadzić o meble, a ruch poszczególnych osób w Twojej domowej przestrzeni będzie praktycznie nieograniczony. Pamiętaj jednak, by były one dobre jakościowo, dzięki czemu nie będą się zacinać.