Jak zaaranżować poddasze użytkowe?

Jak zaaranżować poddasze użytkowe?

Poddasze to niezwykła przestrzeń każdego domu. Wyróżnia się niestandardową konstrukcją, jest niezwykle przytulna i klimatyczna. Można ją zaaranżować na setki sposobów. Jak to zrobić, aby poddasze użytkowe było funkcjonalne, a jednocześnie wpisywało się w charakter nowoczesnego budownictwa? Podpowiadamy!

Wykończenie wnętrza

Najważniejszą kwestią w przygotowywaniu poddasza domu do użytku, jest oczywiście jego odpowiednie wykończenie. W tym celu warto zapoznać się z różnego rodzaju inspiracjami dostępnymi w sieci, aby odnaleźć styl, który najlepiej wpisuje się w nasze oczekiwania i indywidualne preferencje. Aby poddasze było klimatyczne i urokliwe, postaw na wysokiej jakości drewno, jak np. drewno klejone warstwowo, które doskonale sprawdzi się w tej roli. Możesz wykończyć nim zarówno podłogę, jak i ściany oraz sufit. Poddasz wykończone w całości z materiałów drewnianych będzie prezentowało się naprawdę efektownie!

Odpowiednie oświetlenie

Kolejna rzecz to oświetlenie, które powinno różnić się od tego zainstalowanego w pozostałej części domu. Dlaczego? Ponieważ z zasady pomieszczenia na poddaszu są po prostu słabiej doświetlone przez światło naturalne. Wynika to przede wszystkim z ograniczonych możliwości dotyczących montażu okien. Jak zatem poradzić sobie z tą kwestią i jakie oświetlenie najlepiej zainwestować? Wybierz nowoczesne lampy oraz żarówki, które wmontowane będą bezpośrednio w ściany oraz sufit. Postaraj się, aby źródła światła były rozproszone po całym pomieszczeniu, by równomiernie je oświetlać. Przyda się również zasilacz dali oraz kilka przedłużaczy, aby w razie potrzeby zmieniać ustawienie lamp.

Zadbaj o dodatki

Ostatnia kwestia dotyczy już samych dodatków, bo w końcu każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego udekorowania. Co warto wybrać na poddasze? Na pewno jego urok podkreślą rośliny (zarówno drobne, jak i te wysokie, np. monstery czy palmy). Dodatkowo zadbaj o dekoracje ścienne, czyli przede wszystkim różnego rodzaju obrazy, grafiki i zdjęcia w ramkach. Na poddaszu nie może zabraknąć również innych dekoracji i dodatków, takich jak książki czy lustra na wymiar. Wrocław czy Warszawa - tego typu przedmioty znajdziesz w każdym mieście. Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego od razu, ponieważ w miarę upływu czasu tego typu przedmioty gromadzą się w sposób naturalny, stopniowo wypełniając wnętrze poddasza.

Jeśli zaangażujesz się odpowiednio w aranżację swojego poddasza, może stać się ono twoją ulubioną przestrzenią w całym domu. Zdecydowanie warto podejść do tematu sumiennie i rzetelnie!