Aranżacja przestrzeni wokół domu

Aranżacja przestrzeni wokół domu

Miejsce wokół domu jest tak samo ważne, jak sam budynek. Ogród to cześć reprezentacyjna, ale nie tylko. Chętnie spędzamy tu czas po pracy, relaksujemy się w weekendu, czy organizujemy grille z przyjaciółmi. Więc na jego wykończenie należy poświęcić tyle samo czasu, co na wykończenie domu. Ogród musi pasować do otoczenia oraz bryły budynku. Jak zaaranżować przeddomową przestrzeń, by było funkcjonalna, elegancka i wygodna? O naszych poradach przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Chodniki oraz podjazd – z czego powinny być wykonane?

Ogród to nie tylko piękne kwiaty i wygodny wypoczynek, ale także wejście do domu czy podjazd do garażu, które również trzeba umieścić w projekcie. Ogród składa się z różnego rodzaju ścieżek, a do ich budowy wykorzystywana jest kostka brukowa Kielce, Radom, Warszawa, Bielsko-Biała – pochodzenie tak naprawdę nie jest ważne, bo wszędzie znajdziemy trwałe i wysokiej jakości materiały. W każdym dobrze wyglądającym ogrodzie z praktycznymi rozwiązaniami, znajdziemy elementy wykonane z kostki brukowej. To trwały, tani i bardzo dobrze prezentujący się materiał, który szybko nie wyjdzie z mody. Jest odporna na działanie wysokich oraz niskich temperatur, uszkodzenia mechaniczne i w dodatku jest łatwa w czyszczeniu.

Cegła lub jej imitacja na zewnętrzną ścianę domu

Elementy wykonane z cegły są wciąż na topie. Służą do ozdoby domu, np. ściany w salonie, ale coraz chętniej wykorzystywane są także w podczas zdobień zewnętrznych. Cegła to niezwykle trwały i efektowny materiał, który doda aranżacji odpowiedniego klimatu. Czy może zostać wykorzystywana imitacja cegły na ścianę? Czy nie jest to rozwiązanie nieco tandetne? Oczywiście, że nie! Wysokiej jakości, niemal do bólu przypomina prawdziwą cegłę, a w dodatku jest dużo tańsza, nie wymaga obróbki i jest łatwiejsza w montażu.

Kamień w aranżacji przestrzeni

Kamień to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, jest również jednym z trwalszych i odporniejszych naturalnych surowców. Poddawany obróbce, możemy spotkać go w rozmaitych kolorach i wzorach. Kamień jest ekskluzywnym materiałem, w szczególności marmur, jednak z powodzeniem możemy wykorzystywać tańsze jego rodzaje, jak chociażby granit. Gdzie dostaniemy jego największy wybór? Warto odwiedzić takie miejsce, jak hurtownia kamienia, gdzie z pewnością znajdziemy idealne rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb oraz preferencji.

Zaciekawił Cię powyższy artykuł? Koniecznie zajrzyj na nasz portal!